Luksusowa biżuteria SICIS

Luksusowa biżuteria SICIS

SICIS odkrywając na nowo sztukę mozaiki, wykorzystując jej elastyczności i różnorodność, nadaje jej współczesną, niepowtarzalną wartość, tworząc jednocześnie najważniejszym kreatorem współczesnej sztuki mozaiki, obejmującej różne gałęzi przemysłu.

broszka pióro mozaika SICIS

Mozaika jest interpretatorem uniwersalnego języka tradycji, trendów i stylów. Nigdy nie kończące się poszukiwanie nowych doświadczeń razem z pasją do mozaiki sprawiły, że the Maison studiowało technikę mikromozaiki i jej zastosowanie w złotnictwie na przestrzeni wieków.

mikromozaika kolczyki SICIS

Biżuteria SICIS to odrodzenie mikromozaiki, starożytnych techniki i tradycji, będących prawdziwym dziedzictwem, dzięki innowacyjnym językom ekspresji przez nas wykorzystywanym.

mikromozaika historia

Złoty wiek mikromozaiki przypada na XVIII wiek, kiedy rzymscy artyści eksportowali mikromozaikę do paryskiego dworu, do prywatnej kolekcji Marii Luigii w Austrii, Caroliny i Josephine Bonaparte. Po 10 latach historycznych i biograficznych badań, archiwizowana jest w najbardziej znanych muzeach takich jak Muzeum Dziedzictwa w Petersburgu i Muzeum w Watykanie. SICIS wykształciło linię biżuterii i zegarków mikromozaiki w złocie wysokiej próby zajmującą się badaniem zastosowania oraz ulepszania i rozwijania tej techniki.

zegarek złoty mozaika SICIS

Misją firmy SICIS jest reinterpretacja powabu i tajemnicy starożytnej techniki dotyczącej złotnictwa i wykorzystanie ich we współczesnym jubilerstwie.  Przygoda zaczęła się od zaawansowanych badań laboratoryjnych nad zastosowaniem mikromozaiki w celu udoskonalenia i ulepszenia starożytnego procesu. Wybór tej techniki jest uzasadniony historycznie, ale SICIS sięga dalej, przekraczając granice i powierzając interpretacje ważnym międzynarodowym osobowościom ze świata designu i zawodowym designerom.

Jak powstaje mikromozajka?

Powiązane artykuły:

Zostaw odpowiedź

Wszystkie pola są wymagane.

Wpisz kod

Informacja

Tagi

Śledź nas na Facebooku