Znak nieskończoności

Znak nieskończoności

W jubilerstwie znak nieskończoności już od wielu lat jest na topie.  Czasami skromny, a czasami ozdobiony drogocennymi kamieniami, wart tysiące, a może i miliony, bywa elementem kolii, bransoletek, wisiorkiem, kolczykiem, a nawet broszką i spinką do włosów.  

Skąd ta popularność? Ten prosty, subtelny kształt niesie ze sobą wiele znaczeń.  W końcu to symbol - najprostszy i najbardziej rozpoznawalny znak, komunikat. Utożsamia się go z trwałością, ciągłością, wiernością, stałością, przyjaźnią, wieczną pamięcią, a nawet nieskończoną siłą i kreatywnością, brakiem ograniczeń  – wszystkim, co nie przemija, nie ma granic. Dlatego to  doskonały prezent dla bliskiej osoby.  

zawieszka znak nieskończoności

Podarowując ukochanej bransoletkę lub łańcuszek  ze znakiem nieskończoności  zapewnisz ją o swej dozgonnej miłości, dasz do zrozumienia, że pragniesz, byście byli razem na zawsze, a nawet dłużej. Znak nieskończoności to upominek także dla panów. Czyż nie są piękne złote spinki do koszuli lub krawata z tym symbolem?


Z jakiej okazji wręczyć  ten upominek? Z jakiej tylko chcesz. Będzie pasował na urodziny, rocznicę poznania czy ślubu, na Walentynki,  na przeprosiny. Może być prezentem świątecznym, z okazji narodzin dziecka, znalezienia nowej, ciekawej pracy albo na powitanie po rozłące, spowodowanej wyjazdem któregoś z was.


Biżuterią ze znakiem nieskończoności można też obdarować mamę i babcię, tatę i dziadka z okazji ich święta lub bez okazji, by po prostu wyrazić wdzięczność, oddanie. To też wspaniały prezent dla córki, która rozpoczyna  dorosłe, samodzielne życie, a my chcemy ją zapewnić o naszej miłości, wsparciu w każdej sytuacji.

serce nieskończoność złota zawieszka


Z wisiorka, bransoletki lub innego drobiazgu z symbolem nieskończoności ucieszy się na pewno osoba urodzona ósmego dnia miesiąca lub w ósmym miesiącu roku.  Ten symbol to przecież odwrócona o 90º ósemka.


Warto wiedzieć, że nieskończoność oznacza też wieczne życie i odrodzenie, którego symbolem jest m.in. klepsydra. Jej kształt do złudzenia przypomina ósemkę, a znajdujący się w niej piasek przesypuje się z jednej części do drugiej ciągle od początku i bez końca. Zapewne dlatego znak nieskończoności stał się symbolem dawców organów.  Dzięki nim czyjeś życie zaczyna się od nowa, odradza.  Jeśli więc bliska ci osoba jest dawcą lub zwolennikiem transplantacji, możesz obdarować ją taką biżuterią.

Okazje można mnożyć, bo znak nieskończoności ma nieskończenie wiele zastosowań.

Powiązane artykuły:

 • KONKURS Mikołajki z Chaton
  KONKURS Mikołajki z Chaton

  Chaton to nie tylko złoto, to także srebrna biżuteria. Marka przygotowała Mikołajkowe rozdanie...

  2021-11-29
 • Zapięcia łańcuszków
  Zapięcia łańcuszków

  Zapięcia łańcuszków złotych i srebrnych. Podział zapięć biżuteryjnych.

  2018-11-02
 • Zapięcia kolczyków
  Zapięcia kolczyków

  Kolczyki mogą być drobne, delikatne jak i okazałe. Zbudowane są z ze złota, srebra, platyny i...

  2018-11-02
 • Próby kruszców
  Próby kruszców

  Próba kruszcu to sposób określenia zawartości danego metalu szlachetnego w stopie wyrażonej w...

  2018-11-02
 • Przechowywanie biżuterii
  Przechowywanie biżuterii

  Przechowywanie biżuterii złotej i srebrnej.

  2018-11-02

Zostaw odpowiedź

Wszystkie pola są wymagane.

Wpisz kod

Informacja

Tagi

Śledź nas na Facebooku